سلام به همه دانش آموزان عزیزم! امیدوارم حالتون خوب و خوش باشه و در این روز های نزدیک آزمون کنکور ، پر انرژی و پر قدرت در مسیر ساختن رویاهاتون در حال تلاش باشین!

بار ها و بار ها در اینستاگرام و تلگرام مسیر موفقیت، تاکید کردم که در فاصله یکی دو ماهه تا کنکور سراسری، برای موفقیت فقط باید آزمون بدین!

اما خیلیاتون پرسیدین که علت این همه اصرار من برای آزمون دادن چیه؟

در ادامه این پست قراره به مزیت های آزمون دادن در این زمان اشاره کنم:

چرا باید آزمون بدیم؟

این که باید نحوه ی آزمون دادنتون به چه شکل باشه رو قبلا در ویدئوی هر سه روز یک آزمون توضیح دادم! حتما اون ویدئو رو ببینین! تاکید می کنم که برای انجام این استراتژی نیاز به شرکت در آزمون های آزمایشی موسسات مختلف نیست! در خونه هم می تونین آزمون بدین!

۱-برطرف شدن ایرادات درسی

اولین و مهم ترین خاصیت آزمون دادن در این بازه زمانی اینه که در هر آزمون بیشتر با ایرادات خودتون رو به رو میشین و بعد از این که آزمون رو دادین، طبق استراتژی هر سه روز یک آزمون، در دو روز آینده به برطرف کردن اون ایراد می پردازین و بعد از مدتی ضعف شما در اون مبحث کمتر و کمتر میشه و در انتها به صفر میرسه!

برطرف شدن ایرادات درسی

۲- از بین رفتن استرس و اضطراب

داشتن استرس و اضطراب در این بازه زمانی تا حدودی طبیعیه! اما مشکل اینجاست که این استرس و اضطراب از حد طبیعی فراتر میره!

شما با استفاده از استراتژی هر سه روز یک آزمون و آزمون دادن های متعدد در این بازه زمانی، بعد از مدتی این حجم استرس رو کاهش میدین! کاهش پیدا کردن استرس شما هم بر اساس منطقه و بازگشتی نخواهد داشت. چون دارین آزمون میدین و در هر آزمون پیشرفت خودتونو نسبت به آزمون قبلی احساس می کنین، بعد از مدتی باور می کنین که می تونین غول کنکور رو شکست بدین! هر چقدر این باور تقویت بشه، از حجم استرس و اضطراب شما کاسته میشه!

از بین رفتن استرس و اضطراب

۳- کسب مهارت مدیریت زمان

یکی دیگه از چیزای خیلی مهمی که لازمه در این زمان شما کسب کنین، مهارت های مربوط به موفقیت در آزمون کنکور هست!

یکی از این مهارت ها، مهارت مدیریت زمانه! اینکه در حدود ۴ ساعت بتونین بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ تست رو از بین ۳۰ تا ۴۰ کتاب پاسخ بدین، نیاز به مهارت ویژه ای داره! این مهارت در یکی دو روز به دست نمیاد! باید براش زمان بزارین! این شکل آزمون دادن باعث میشه شما در این مهارت قوی و قوی تر بشین!

ممکنه در آزمون های اول خیلی خوب عمل نکنین، اما مطمئن باشین هر چقدر بیشتر بگذره شما توانایی مدیریت زمانتون بیشتر خواهد شد!

کسب مهارت مدیریت زمان

۴- کسب مهارت مدیریت انرژی

این مهارت هم خیلی مهمه! این که شما بتونین تستای انتهای آزمون رو مثل تستای ابتدای آزمون بزنین مهارتیه که به راحتی به دست نمیاد!

باید یاد بگیرین که چطور بهتر می تونین انرژی خودتونو به شکل مناسب در تمام زمان آزمون تقسیم کنین! این موضوع فقط با آزمون های متوالی یاد گرفته میشه!

کسب مهارت مدیریت انرژی

۵- افزایش درصد و تراز

هدف نهایی همه ما از انجام هر کاری که در مسیر موفقیت کنکورمون انجام میدیم، باید افزایش درصد و تراز باشه! یعنی ما باید هر کاری بکنیم تا درصد ما در تمام دروس و به همین شکل ترازمون بره بالا! این که ما کاریو انجام بدیم که هر چند بقیه میگن خوبه، ولی درصد ها و تراز ما رو بالا نبرده، باید رهاش کنیم!!!

بچه ها! درگیر حاشیه نشین! کل هدف شما از کنکور باید یه چیز باشه! بالا رفتن درصد هاتون در تمام دروس و همین طور بالا رفتن ترازتون! والسلام!

افزایش درصد و تراز

۶- جمع بندی و مرور مطالب

بچه ها ! خیلی هاتون متاسفانه تعریف درست جمع بندی رو نمیدونین!

جمع بندی به معنای تبدیل تمام مطالعه هاتون به مهارت حل تسته! در واقع تنها چیزی که در کنکور مهمه اینه که بتونین تستاتونو به بهترین شکل حل کنین!

پس بقیه اشکال جمع بندی رو رها کنین! الان جمع بندی فقط باید به شکل آزمون انجام بشه!

۷- آشنا شدن با دید طراح کنکور

یکی دیگه از فواید آزمون دادن اینه که شما با دید طراح آشنا میشین!

اگه سوال های کنکور های سراسری مختلف رو دیده باشین، متوجه میشین که یه سری الگوریتم خاص هست که هر چند سال یک بار داره تکرار میشه! شما می تونین با حل کنکور سال های مختلف آروم آروم دید طراح رو بخونین و برای کنکور امسال حدس بزنین که چه سوالاتی ممکنه بیاد!

 

 

حتما آزمون بدین!

بچه ها ! بنا به فوایدی که در بالا براتون ذکر کردم، هیچ استراتژی ای بهتر از استراتژی هر سه روز یک آزمون نمی تونه در این بازه زمانی به کمک شما بیاد! سعی کنین تا جایی که می تونین این آزمون رو مشابه اون چیزی که در ویدئو استراتژی هر سه روز یک آزمون توضیح دادم بزنین! این موضوع فوق العاده به کمک شما خواهد اومد!

لزوم آزمون دادن

 

به عنوان یک مشاور ، همواره هدف من این بوده که به دانش آموزان خودم کمک کنم که در هر بازه زمانی بهترین تصمیم رو برای رسیدن به موفقیت خودشون بگیرن! متاسفانه در فضای کنکور کشور ما ، به دلیل تبلیغات بسیار زیاد و در بسیاری از موارد دروغین، دانش آموزان با سردرگمی های شدیدی مواجه میشن!

این موضوع رو زمانی که تازه شروع به مشاوره دادن کرده بودم، متوجه شدم.

از همون زمان، تصمیم گرفتم اساس مشاوره خودم رو بر پایه صداقت و به دوری از تبلیغات غیر صحیح بزارم! خداروشکر تا به این جای کار نتایج بسیار خوبی هم از دانش آموزان خودم دریافت کردم که من رو به ادامه مسیر بسیار دلگرم تر از گذشته می کنه!

در این مطلب هم، سعی کردم بهترین روشی که می تونه شما رو به موفقیت برسونه بهتون بگم!اما لازمه که همه دانش آموزان به دور از تبلیغات غیر واقعی موسسات مختلف که شرط رسیدن به موفقیت رو استفاده از محصولات اونا میدونن، از بهترین روش مشاوره ای استفاده کنن!

از صمیم قلبم آرزو می کنم:

روزی برسه که هیچ دانش آموزی، به خاطر شرایط مالی یا هر چیز دیگری، از دسترسی به موفقیت دور نمونه! 

برای همتون آرزوی بهترین اتفاقات رو دارم. خدانگهدار همتون!

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست