سلام به همه دانش آموزان عزیزم! امیدوارم که حالتون خوب باشه! در این مطلب، با شما در مورد یک موضوع جالب صحبت خواهم کرد! بازی رسانه ای تعویق کنکور متاسفانه امسال حواشی زیادی رو برای دانش آموزان ایجاد کرد! این پست در اینستاگرام مسیر موفقیت با استقبال زیاد دانش آموزان مواجه شد!

اما واقعا این همه شانتاژ رسانه ای برای چیه؟

در این مطلب، با شما خواهم بود با بررسی پشت پرده سر و صدا های بی فایده و تبلیغاتی برای تعویق کنکور ۱۳۹۹ !

متاسفانه داستان تعویق کنکور دو سالی هست که آرامش رو از دانش آموزان کنکوری گرفته! سال گذشته به خاطر سیل گسترده در کشور و امسال به خاطر قرنطینه حاصل از گسترش ویروس کووید ۱۹ (کرونا)! در سال گذشته تلاش ها برای تعویق به جایی نرسید. اما امسال داستان خیلی جدی تر شد و دانش آموزان با جدیت بیشتری و در مدت زمان بیشتری بعد از این که کنکور یک بار به تعویق افتاد و از تاریخ ۱۴ و ۱۵ تیر ماه به تاریخ ۳۰ و ۳۱ امرداد ماه نقل مکان کرد، باز هم دانش آموزان قانع نشدن و بنا به دلایلی که بسیاری از اونا که مهم ترینش خطرات ناشی از گسترش ویروسه و البته که این دلایل کاملا منطقی و درسته، خواهان تعویق بیشتر شدن!

البته باید این رو اذعان کنیم که واقعا دانش آموزان حق دارن! 

متاسفانه با بی تدبیری مسئولین، وضعیت گسترش این ویروس اصلا مشخص نیست و برگزاری کنکور هم در این شرایط اصلا منطقی نخواهد بود!

تعویق کنکور ۹۹

 

از اون جایی که در سال گذشته هم من دانش آموزان خودم رو از پیگیری اخبار مربوط به تعویق منع کردم و یه جورایی می دونستم که امسال هم هر دانش آموزی که درگیر تعویق کنکور و اخبار مربوط به اون میشه، به احتمال فراوان نمی تونه نتیجه خوبی رو بگیره، امسال هم همون رویه رو پیش گرفتم و از ابتدای انتشار اخبار مربوط به تعویق، چه تعویق اولیه و چه تعویق ثانویه، به همه دانش آموزانی که با من در ارتباط بودن تاکید کردم که به هیچ وجه اخبار رو پیگیری نکنن! 

دو ویدئوی من در آپارات در مورد تعویق کنکور ۹۹ رو که مدت ها پیش منتشر شده از این لینک و این لینک می تونین ببینین!

علت مخالفتم با پیگیری اخبار مربوط به تعویق هم مشخصه!

دانش آموزی که دائما در حال شنیدن اخبار ضد و نقیضه به صورت کامل آمادگیشو برای شرکت در رقابت سنگینی مثل کنکور از دست میده!

تعویق کنکور ۹۹

اما متاسفانه خیلی از بچه ها نمی تونن به این وسوسه درونیشون غلبه کنن و بعد از مدت کوتاهی مقاومت شروع به پیگیری اخبار مربوط به تعویق می کنن!

شاید این موضوع در ابتدای امر خیلی مشکلی نداشته باشه! اما مشکل دقیقا از جایی شروع میشه که عده ای سعی می کنن نقش قهرمان ملی رو بازی کنن و با ارائه ژست های عامه پسند و صحبت های تحریک کننده، دانش آموزا رو به دنبال خودشون بکشونن! این افراد سعی می کنن همیشه حرف هایی رو بزنن که بیشترین جنجال رو داشته باشه! چیزایی میگن که بیشتر از همه پخش بشه و آدمای بیشتری رو عضو پیجشون کنه!

خیلیاتون با دیدن این آدما و ظاهر موجهشون فکر می کنین که اونا واقعا به فکر شما هستن! اما در اصل، اتفاقای دیگه ای داره پشت پرده میفته که بهتره ازشون خبر داشته باشین!

جنگ رسانه ای اخبار تعویق

چیزی که دونستنش برای شما مهمه اینه که پشت این سخنان آتشین و حذب کننده، نیت خیری وجود نداره!

در واقع این افراد و گروه ها به دنبال دیده شدن و کسب شهرت و استفاده از منافع و مزایای مربوط به اونن!

برای همین هم سعی می کنن هر کاری که انجام میدن بیشترین تاثیر رو روی مخاطبینشون بزاره و از کسایی که اونارو دنبال می کنن دائما می خوان که پست ها و مطالب اون ها رو برای دوستاشون بفرستن و از اونا بخوان که دنبالشون کنن!

بازی رسانه ای تعویق کنکور

این افراد با موج سواری بر روی حواشی ایجاد شده ناشی از تعویق کنکور، سعی می کنن بیشتر از همیشه دیده بشن!

بازی رسانه ای تعویق کنکور

قطعا من این صحبت رو با دلیل انجام میدم!

فکر نمی کنم کسی باشه که از اهمیت داشتن آرامش ذهنی و روانی برای موفقیت دانش آموزان کنکوری اطلاع نداشته باشه!

در واقع این اخبار دارن آرامش ذهنی و روانی دانش آموزان رو نابود می کنن! کسانی که این اخبار رو منتشر می کنن و سعی می کنن با ایجاد جنگ های رسانه ای در ظاهر حق مردم رو از مسئولین بگیرن و در باطن برای خودشون فالور جمع کنن، در واقعیت دارن به قیمت از بین بردن آرامش ذهنی و روانی دانش آموزان برای خودشون شهرت میخرن!

بازی رسانه ای تعویق کنکور

 

اگر پشت این شانتاژ های رسانه ای نیت خیری در کار بود، این افراد باید تمام تلاش هاشون رو در خفا انجام می دادن و بعد اگه به نتیجه رسیدن که هیچی! اما اگه نرسیدن در قالب یک نامه سرگشاده موضوع رو به اطلاع دانش آموزان برسونن و بگن ما تلاش خودمونو کردیم اما به نتیجه ای نرسیدیم!

اینکه این افراد دائما در حال انتشار پست و استوری در اینستاگرام هستن و از کوچک ترین تا بزرگ ترین اخباری که ذهن دانش آموزان رو نابود می کنه منتشر می کنن و در کنار اون از مخاطبینی که نا آگاهانه اونا رو دنبال می کنن، می خوان که براشون فیلم و عکس تهیه کنن یا در فلان کمپین شرکت کنن یا بهمان پست رو منتشر کنن، نشون میده که این افراد جز کسب شهرت و دیده شدن به چیز دیگه ای فکر نمی کنن!

و البته حاضرن این کسب شهرت رو با قیمت نابود کردن آینده دانش آموزانی که اونا رو دنبال می کنن به دست بیارن!

بازی رسانه ای تعویق کنکور

 

بچه ها!

باور کنین کسی که همیشه خواسته های به حق شما رو صدا می زنه دوستتون نیست!

شاید دزدی باشه که با چراغ اومده! دزدی که موفقیت شما رو می خواد ازتون بدزده!

 

کسی که دوست شما باشه، در این شرایط حساس و بحرانی، سعی می کنه بهتون آرامش خاطر رو بده!

نه این که با انتشار اخبار مختلف ، ذهن و روان شما رو به هم بریزه!

بازی رسانه ای تعویق کنکور

پس دوستان عزیزم!

لطفا این افراد و پیج های پوپولیست رو آنفالو کنین و با تمام تمرکز کار خودتون رو انجام بدین!

هر چیزی هم که در مورد تعویق کنکور گفته بشه، از سایت سازمان سنجش می تونین ببینین!

همین!

برای همتون آرزوی بهترین اتفاقات رو دارم!

در پناه الله یکتا شاد و پیروز و موفق باشید!

خدانگهدار

10 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست