سلام به همه دوستان عزیز خودم! همه دانش آموزان دوست داشتنی! تمام کسانی که قراره در کنکور شرکت کنن! چه کنکور ۱۳۹۹ ، چه کنکور ۱۴۰۰ ، چه کنکور ۱۴۰۱ و چه بعدش …!

خیلی هاتون این سوال رو در ذهنتون دارین که برای شروع حرکت در مسیر موفقیت کنکور ۱۴۰۰ باید چیکار کرد؟!!!

در این مطلب به شکل کامل براتون کار هایی که به منظور موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ ، در ابتدا بایستی انجام بدین رو مطرح می کنم:

کنکور ۱۴۰۰

این مطلب در اینستاگرام و تلگرام مسیر موفقیت هم منتشر شده و در اون جا بازخورد های بسیار خوبی از شما عزیزان دریافت کردم!

خواهشی که از شمایی که از طریق سایت این مطلب رو می خونین دارم اینه که نکات مهمی که گفته میشه رو یادداشت کنین و بر اساس همین عمل کنین تا به موفقیت دست پیدا کنین!

۱-تعیین هدف

قدم اول برای حرکت در مسیر موفقیت، مشخص بودن هدفه! اینکه شما بدونین که قراره در چه رشته و چه دانشگاهی پذیرفته بشین خیلی مهمه!

این موضوع می تونه ذهنتونو حهت بده! و کمک کنه که هر لحظه عملکرد خودتون رو با توجه به هدفتون ارزیابی کنین و ببینین که در مسیر درستی حرکت می کنین یا خیر! اما اشتباهی که خیلی از بچه ها در تعیین هدف مرتکب میشن اینه که برای خودشون دو تا هدف میزارن! میگن اگه فلان رشته نشد، بهمان رشته رو انتخاب می کنم!!! این خیلی بده! این که شما دو تا هدف داشته باشین باعث میشه که شما نتونین خودتونو در مسیر موفقیت درست ارزیابی کنین! و چون انرژی خاصی هم براتون ایجاد نمی کنه، تهش شما رو به موفقیت نمی رسونه! پس فقط یک رشته و یک دانشگاه رو انتخاب کنین!

تعیین هدف

 

۲-انتخاب مشاور حرفه ای

قدم بعدی، انتخاب یک مشاور حرفه ایه! لزوم داشتن مشاور خوب در موفقیت کنکور به حدیه که میشه گفت اگر دانش آموزی مشاور خوبی نداشته باشه، نمی تونه به رتبه های خوب فکر کنه! این رو من نمیگم! رتبه های برتر سال های قبل میگن! من توی اینستاگرام و تلگرام به مخاطبین گفتم هر کسی بتونه یک رتبه زیر ۱۰۰۰ در سالیان اخیر رو معرفی کنه که بدون داشتن مشاور تونسته باشه به اون جایگاه برسه من براش جایزه ای در نظر می گیرم! البته فعلا که کسی معرفی نشده!

چرا میگیم مشاور حضورش الزامیه؟

به این دلیل که یک دانش آموز در مسیر کنکورش باید تصمیمات مهمی بگیره! تصمیماتی که در سرنوشتش تاثیر میزارن! اگه دانش آموز به اشتباه تصمیمی رو اتخاذ کنه، به میزان اشتباه بودن تصمیمش از موفقیت دور میشه!

انتخاب مشاور حرفه ای

 

۳- انتخاب منابع مناسب

در قدم سوم، باید منابع درستی رو برای موفقیت خودتون انتخاب کنین.

بزارین این کار رو براتون یک مشاور دلسوز که ذینفع هم نیست و قرار نیست محصولات خودشو به عنوان تنها منابع خوب کنکور به شما معرفی کنه، براتون انتخاب منبع رو انجام بده! متاسفانه در فضای کنکور ما، دانش آموزان با سردرگمی زیادی در زمینه انتخاب بهترین منابع برای موفقیت خودشون مواجهن! علتش هم تبلیغات بی رویه و غالبا به دور از واقعیتی هست که موسسات مختلف در رسانه های مختلف انجام میدن! اگه دانش آموز در این زمینه با مشاور خودش مشورت نکنه و منبع درستی رو انتخاب نکنه، احتمال این که در انتها به شکست برسه بسیار زیاده! دانش آموزان زیادی رو دیدم که برای تهیه منابع خودشون میلیون ها تومن بدون مشورت با مشاور کاربلد هزینه کردن و در زمان نزدیک کنکورشون تازه به این نتیجه رسیدن که این منابع به دردشون نمیخوره! هم زمانشون رو از دست دادن! هم پولشون رو هزینه کردن! هم انرژیشونو نابود کردن و در انتها هم به هیچ موفقیتی نرسیدن!

در انتخاب منابع کنکورتون، چه کتاب، چه کلاس و چه DVD، با مشاور خودتون که ذینفع هم نیست، مشورت کنین!

۳-انتخاب منابع مناسب

 

۴- برنامه ریزی شخصی

چهارمین قدم، داشتن برنامه ریزی شخصیه!

وظیفه آماده کردن برنامه ریزی شخصی برای دانش آموز، بر عهده مشاوره! این که مشاور بتونه برنامه های خوبی رو در اختیار دانش آموزش قرار بده، باعث میشه اون دانش آموز مرحله به مرحله در مسیر موفقیتش رشد کنه و به اون جایگاهی که مد نظرشه برسه!

البته الزامی به این که حتما دانش آموز باید از برنامه شخصی استفاده کنه وجود نداره! اگه دانش آموزی به هر دلیلی نمی تونه مشاور و برنامه ریزی شخصی داشته باشه، می تونه از برنامه ریزی های حرفه ای که توسط مشاورین کاربلد و بر اساس به روز ترین اصول حرفه ای مشاوره تهیه شده استفاده کنه!

ما این برنامه ها رو در سایت خودمون آماده کردیم که با مراجعه به این لینک می تونین برنامه رشته خودتونو تهیه کنین.

برنامه ریزی شخصی

 

۵- تعهد شخصی

به خودتون باید یک تعهد سفت و سخت و جدی بدین! تعهدی که تا پایان مسیر کنکور بهش متعهد باشین!

این خیلی مهمه که در همین ابتدای کار به خودتون قول بدین تا در مسیر موفقیت حرکت کنین و تا انتها دست از تلاش برندارین! تعهدتونو بزرگ بنویسین و روی دیوار اتاقتون بزنین تا هیچوقت یادتون نره که باید برای رسیدن به هدف بجنگین!

تعهد شخصی ، کنکور ۱۴۰۰

 

۶- مشخص کردن بهای هدف

بهای هدفتون رو هم باید روشن کنین! تمام انسان هایی که در تاریخ در هر زمینه ای موفق شدن، بهای رسیدن به اون رو مشخص کردن! در واقع هیچ هدفی بدون پرداخت بها به دست نمیاد! شما برای به دست آوردن یک بستنی هم باید بهای اون رو بپردازین! چه برسه به هدفی که قراره زندگیتون رو تغییر بده!

عزیز ترین و بهترین چیزی که دارین و بهش وابسته هستین رو به عنوان بهای هدفتون انتخاب کنین! هر چقدر بهای هدف براتون ارزشمند تر و تهیش سخت تر باشه، شما بیشتر در مسیر موفقیت حرکت می کنین!

مشخص کردن بهای هدف ، کنکور ۱۴۰۰

۷- مشخص کردن مکان مطالعه

یه مکان مطالعه دائمی برای خودتون مشخص کنین و تا پایان کنکور در همون مکان مطالعه کنین! ذهن شما به مکان مطالعه خو میگیره و اگه قرار باشه هر بار در یک جای متفاوت مطالعه کنین، ذهنتون رو با سردرگمی مواجه می کنین!

مشخص کردن مکان مطالعه ، کنکور ۱۴۰۰

و در انتها، ازتون می خوام که از حواشی دور بشین! تمام تصمیماتتون رو بر اساس منطق بگیرین و در مسیر درست با مشورت مشاور خودتون حرکت کنین! اگه به خودتون تعهد بدین که از حواشی دور بمونین و روی کار خودتون تمرکز کنین، موفقیت خودتونو تضمین کردین! این شما و این هم کنکور ۱۴۰۰ !

برای همتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم!

خدانگهدار

11 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست