مشاور کنکور سراسری با ۵ سال سابقه کاری!

دانش آموزان زیادی داشتم که در طی این ۵ سال نتایج بسیار خوبی در کنکور گرفتند! دانش آموزانی با جنسیت های مختلف و رشته های مختلف از اقصی نقاط کشور ایران به صورت حضوری یا غیر حضوری بودند که با زحمت و تلاش خودشون تونستند با سری بلند برای خودشون و خونوادشون کسب افتخار کنند.

اما خیلی از بچه ها دوست دارند در مورد گذشته خود من اطلاعاتی داشته باشند.

من در سال ۹۲ کنکور ریاضی دادم. اون زمان رشته ریاضی خیلی تو بورس بود و اگه می خواستند به یه نفر اعتبار ویژه ای بدن، اون را «آقای مهندس» یا «خانوم مهندس» خطاب می کردند!

اما من در دوران دبیرستان بسیار پسر سر به هوا و بازیگوشی بودم و با اینکه درس هام خوب بود، زمان زیادی رو به درس اختصاص نمی دادم و اون موقع تمام آرزوهای من در فوتبال خلاصه میشد!

با این وجود رتبه من در کنکور ۸۰۰۰ شد که البته اون موقع برای رشته ریاضی رتبه بدی نبود و من در کل مدرسه رتبه دوم رو کسب کردم.

با اینکه می تونستم در دانشگاه های دولتی بسیاری از شهر ها قبول بشم، ترجیح دادم در شهر خودم مشهد بمونم و در رشته عمران یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی مشغول به تحصیل شدم.

سنم که بیشتر شد، بخاطر تلاشی که برای موفقیت خودم در دوران کنکور کارشناسی نکردم، حسرت زیادی خوردم. اما از همون موقع تلاش کردم علم مشاوره رو یاد بگیرم و بتونم به بقیه دانش آموزا کمک کنم. از اون جایی که خوب می دونستم چه کار هایی رو نباید کرد تا موفق شد، این توانایی رو در خودم می دیدم که به دانش اموزای مختلف کمک کنم.

اما برای این موضوع لازم بود علم مشاوره رو یاد بگیرم! خیلی از شما فکر میکنین کسی که رتبه برتر بوده می تونه مشاوره بده اما این یک اشتباه رایجه! رتبه برتر کسیه که از راهی که خودش رو میتونسته به موفقیت برسونه عبور کرده و به موفقیت رسیده. و فقط همون یک راه رو میشناسه. اما برای موفق شدن در کنکور سراسری، هر دانش آموزی راه مختص به خودشو داره! برای همینه که خیلی از اوقات شما میبینین یه رتبه برتر اصلا نمیتونه مشاوره بده و همه دانش آموزانش شکست می خورند.

برگردیم به داستان خودم! برای اینکه علم مشاوره رو یاد بگیرم در دوره ها و کلاس های مختلفی شرکت کردم و تونستم به اون تئوری هایی که باعث میشه یک دانش آموز در تحصیل موفق بشه دست پیدا کنم. اون تئوری هارو با تجربیات خودم ادغام کردم و به دانش آموزانم آموزش دادم. نتایج بسیار فوق العاده بود. می تونین نظرات دانش آموزان من رو در بخش نظرات بخونین.

اما دوست داشتم خودم این تجربیات رو اجرا کنم. تئوری هایی که یاد گرفته بودم رو در کنار تجربیاتی که کسب کرده بودم برای کنکور ارشد خودم به کار گرفتم. کنکور ارشد بسیار سخت تر از کنکور کارشناسیه و مطالب بسیار تخصصی تری در کنکور کارشناسی ارشد مطرح میشه و به همین شکل رقابت هم خیلی سخت تره.

رشته ای هم که من قصد داشتم درونش شرکت کنم رشته مدیریت بود که جزو پر رقابت ترین رشته های کنکور کارشناسی ارشده. اما من با وجود اینکه بیشتر زمانم صرف رسیدگی به امور دانش آموزانم و کارهای دیگم میشد و شاید روزی یکی دو ساعت بیشتر مطالعه نکردم، تونستم رتبه ۶۷ کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ رو از آن خودم کنم! اون هم با استفاده از بروز ترین نکات مشاوره تحصیلی که در برنامه ریزی ها و استراتژی های علمی به دانش آموزان خودم توصیه می کردم.

روش های موفقیت در کنکور کارشناسی، با کنکور کارشناسی ارشد یا دکتری یا هر آزمون دیگه ای فرق نمی کنه! علم مشاوره به روش های کسب موفقیت تحصیلی می پردازه. حالا فرقی نمی کنه نوع کنکور شما چی باشه. یا حتی شما بخواین از این روش ها برای موفقیت در آزمون آیلتس، تافل یا آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و یا امتحانات مدرسه خودتون استفاده کنین. در هر صورت این روش ها جواب میده!

نکته دیگه ای که مهمه و باید بدونین اینه که مشاوره یک علمه! ربطی به رشته تجربی یا ریاضی یا انسانی نداره. یک مشاور باید به تمام مباحث کنکور تسلط داشته باشه و در حین فراگیری علم مشاوره به تمام این مباحث هم تسلط پیدا می کنه.

بعد از اینکه این سایت رو ایجاد کردم، سعی کردم این علمی که در زمینه مشاوره به دست آوردم رو در محصولاتی که در سایت قرار میدم ایجاد کنم. در تمام محصولات چه برنامه باشند، چه وویس یا ویدئوهای آموزشی این نکات علمی گنجونده شده.

این یک بیوگرافی جزئی از من بود که امیدوارم از خوندنش لذت برده باشین.

برای همتون آرزوی موفقیت دارم.

Instagram
Telegram
YouTube
نام و نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
ایمیل
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
پیام خود را بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست